Altay: Ligi hangi hak, hukuk ve adalet duygusuyla tescil edeceksiniz?

Altay Yönetim Kurulu, Süper Lig’in tescil edilmemesi için çağrı yaptı

Kulübün internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından paylaşılan açıklamada, “Bu satırları, UEFA Kupası’na katılan ilk Türk takımı ve müzesinde 2 Türkiye Kupası olan 108 yıllık bir çınar olarak yazmıyoruz. Bu satırları, ‘Kupayı kaybettik, ama ahlak mücadelemizin meşalesini yaktık ve onu asla söndürmeyeceğiz’ diyen unutulmaz başkanımız Rıdvan Burteçin’den devraldığımız mirasla yazıyoruz” ifadelerine yer verildi.

13 hakemin, Süper Lig görev listesinden çıkarılması ve sonrasında yaşananların hatırlatıldığı açıklamada, “TFF Başkanı ve MHK Başkanı’nın istifa ettiği, 13 hakemin el çektirildiği, MHK Eğitim Danışmanı Jaap Uilenberg’in ‘8 Mart 2022 tarihi sonsuza kadar Türk hakemliğinde kara bir sayfa olarak kalacak’ diyerek görevi bıraktığı bir ligi hangi hak, hukuk ve adalet duygusuyla tescil edeceksiniz” denildi.

‘DERDİMİZ DÜŞMEK, KALMAK DEĞİL’

“Tam 13 farklı maçta aleyhimize çalınan düdükler nedeniyle puanları elinden alınan Büyük Altay’ımızın hakkını nasıl ödeyeceksiniz? Türk futboluna kaybettirdiğiniz güven duygusunu nasıl geri kazandıracaksınız?” ifadeleri kullanılan açıklama şöyle devam etti:

“Derdimiz düşmek, kalmak değil, bunlar geçici. Biz Büyük Altay’ız asla vazgeçmeyiz. Fakat ‘Adalet’ ve ‘güven’ duygusunu yitirmiş bir kulüp olmak istemiyoruz. Bu düzenin bir parçası olmadığımızı haykırmak için yazıyoruz size. Derdimiz, şampiyonluğu hak eden Trabzonspor değil. Ancak geri kalan diğer tüm kulüplerin haklarını da teslim etmek zorundasınız. Türk futbolunda bembeyaz bir sayfa açacak güç ve yetkiniz var, inancınız da olsun. Gün, Türk futbolundaki ahlak meşalesini yeniden yakma günü…” (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.