Avukatlar Kıvanç Tatlıtuğ’a ateş püskürdü! Aşıklar Bayramı’ndaki o sahneye reaksiyon yağıyor…

Kıvanç Tatlıtuğ’un bir avukatı canlandırdığı Aşıklar Bayramı sineması Netflix Türkiye listesinde birinci sırada yer alıyor.

Filmde yer alan avukatın aranma sahnesi ise sinemanın en çok tartışma yaratan sahnesi oldu.

Kemal Varol’un tıpkı isimli romanından uyarlanan Aşıklar Bayramı’ndaki bir sahne toplumsal medyada avukatların yansısını çekti.
Filmin senaryosuna nazaran Kıvanç Tatlıtuğ’un canlandırdığı Yusuf ve babası Heves Ali’nin olduğu araç Kars seyahati sırasında jandarma tarafından durduruluyor. Kimlik denetimi yapmak isteyen jandarmaya Avukat Yusuf rolündeki Kıvanç Tatlıtuğ “Avukatım ben” diye karşılık veriyor. Jandarma ise “Fark etmez kardeşim art bagajı aç” sözünü kullanıyor.

AVUKATLARDAN O SAHNEYE REAKSİYON YAĞDI!

Aşıklar Bayramı sineması Netflix Türkiye listesinde birinci sırada yer alırken fiimi izleyen avukatlar bu sahneye toplumsal medyadan reaksiyon gösterdi. Bir çok avukat toplumsal medyadan “Kimlik sorulanın avukat olması elbette fark eder” yorumunu yaptı.

AŞIKLAR BAYRAMI NEYİ ANLATIYOR? KONUSU NE?

Kemal Varol’un birebir isimli romanından uyarlanan Aşıklar Bayramı sineması ölümcül bir hastalığın pençesindeki göçebe bir halk ozanı olan Heves Ali ile geçmişle barışmaya çabalayan oğlu Yusuf’un 25 yıl sonra buluşmasıyla gelişen olayları anlatmaktadır.

25 YIL SONRA BABA-OĞUL HESAPLAŞMASI

Yusuf 39 yaşında Kırşehir Adliyesi’nde bir ceza avukatıdır. 25 yıldır görmediği babası bir gece yarısı birden meskenin zili çalıyor ve elinde sazıyla duruyor.

Saz ustası Heves Ali, yıllardır İç ve Doğu Anadolu’da saz çalan bir usta âşık. Eşiyle boşandıktan sonra oğlu Yusuf’u terk ediyor ve 25 sene bir sefer bile olsun aramıyor. Sinemanın birkaç sahnesinde Yusuf karakteri bu yüzden ona söyleniyor.

HEVES ALİ HELALLİK ALMAK İÇİN YOLLARA DÜŞMÜŞTÜR

Ölümcül bir hastalığın pençesinde olan Heves Ali 25 yıldır görmediği oğluna gelir ve evvel Arkanya’ya sonra da Kars’a gitmek istediğini söyler. Kars’ta her yıl düzenlenen Âşıklar Bayramı vardır ve eski arkadaşlarından helallik istemek için gitmek istiyordur.

Babasının hastalığından habersiz olan Avukat Yusuf ona büyük reaksiyon gösterir fakat babasının hastalığını öğrenen Yusuf, onu yalnız bırakmak istemez, son günlerinde yanında olmak ister. Bir arada Kars’a gitmek üzere yollara düşerler. Babası hakkında hiçbir şey bilmeyen, onu tanımayan Yusuf, her geçtiği yerde babasının geçmişinden bir modül bulur ve babasını tanımaya başlar.


İstanbul’u terk edip apayrı bir hayat kurdu! Popstar Abidin yaptığı iş ile şoke etti


Aralarına kara kedi girdi! Ünlü müzikçi ne açılışta var ne doğum gününde!


Sosyal medyayı sarsan aşk savı: Ünlü direktör 47 yaş küçük oyuncu ile görüntülendi

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.