Bozdağ’dan sert açıklama: Kimse hakim ve savcılara buyruk veremez!

Adalet Bakanı Bozdağ, imam hatip liselilere yönelik kelamları nedeniyle müzikçi Gülşen Bayraktar’ın tutuklanmasına reaksiyon gösteren Kılıçdaroğlu’na Twitter hesabından cevap verdi. Bozdağ, “Kılıçdaroğlu’nu kınıyorum, kimse hakim ve savcılara buyruk veremez“ dedi.

“Bizim ahlakımız, bu yakışıksız kelamları sarf edene karşı motamot iadeye dahi müsaade vermez”
Bakan Bozdağ, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda hakim ve savcıların amaç gösterilemeyeceğini belirterek, “Hakim ve savcılarımız hakkında söylediği berbat kelamlar, hakim ve savcıların değil söyleyenin karakterini ve ahlak düzeyini gösterir. Bizim ahlakımız, bu nahoş kelamları sarf edene karşı motamot iadeye dahi müsaade vermez. Lakin biliriz ki berbat kelam, yalnızca ve yalnızca sahibini tavsif eder. Yargıçları ve savcılara tehdidi, hakareti ve onları amaç göstermeyi alışkanlık haline getiren Kılıçdaroğlu’nu bir sefer daha kınıyorum. Bilinmeli ki kimse, hakim ve savcılara, buyruk ve talimat veremez, tavsiye ve telkinde bulunamaz, onları maksat gösteremez” sözlerini kullandı.

Bakan Bozdağ paylaşımında şunları da kaydetti:

“İHL’lilere iftira atana, kin, nefret ve ayrımcılık lisanıyla hitap edene sahip çıkarak mı CHP İHL’liler ile helalleşecek. Anlaşılıyor ki “Helalleşme” siyasetinde CHP, samimi değildir ve “Helalleşme”yi yalnızca bir seçim stratejisi olarak kullanmaktadır. İHL’lere ve İmam Hatip Liselilere iftira atana, kin, nefret ve ayrımcılık içeren kelamları sarf edene karşı, İmam Hatip Liseleri ve İmam Hatiplilere sahip çıkan CHP’nin Genel Lideri dahil tek bir CHP’li yetkilinin açıklamasını duyduk mu yok. Buna şaşırdık mı asla. Bildik CHP işte.” 

KAYNAK: İHA

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.