CHP’li Gökçen: KPSS sorularını inceledim, kimse buna tesadüf diyemez

KPSS’de soruların çalındığı savı ve ÖSYM’nin açıklamasıyla ilgili açıklamada bulunan CHP Gençlik Siyasetlerinden Sorumlu Genel Lider Yardımcısı Gökçe Gökçen, “Soruları inceledim. Kimse buna tesadüf diyemez. Buna tesadüf diyecekler, geçmişte tesadüf demiş olanları uygun hatırlasın” dedi.

KPSS’de soruların çalındığı argümanları siyasetçileri de harekete geçirdi. CHP’den tezlerle ilgili birinci açıklamalar gelmeye başladı.

CHP Gençlik Siyasetlerinden Sorumlu Genel Lider Yardımcısı Gökçe Gökçen, ÖSYM’nin KPSS sorularıyla ilgili açıklamasına reaksiyon gösterdi.

Gökçe Gökçen, “KPSS sorularını gördük. Yurt yapmamak yetmedi, işsiz bırakmak yetmedi, mülakatta elemek yetmedi. İmtihan güvenliğine dair böylesi bir kuşkuyu giderme tasası yok. Soruları inceledim. Kimse buna tesadüf diyemez. Buna tesadüf diyecekler, geçmişte tesadüf demiş olanları yeterli hatırlasın” dedi.

Gökçen, “İnsanlar yıllarca tertipli bir iş bulmadan, bütün aile seferber olarak, kitap masrafından toplumsal hayattan kopmaya kadar binbir buhranla ve yeniden sizin yüzünüzden sonunu öngöremeden bu imtihana hazırlanıyorlar ve 1 saatlik incelemeyle yaptığınız açıklama bu mu? Biraz hürmetiniz olsun fakat nerde!” sözlerini kullandı.

“OLAYIN TAKİPÇİSİYİZ”

Gökçen, “Bir vakitler Türkiye’nin en muteber kurumlarından olarak bilinen ÖSYM, artık en güvenilmeyen kurumlarından biri haline geldi. Gençlerin kendilerini, hayatlarını, geleceklerini emanet ettikleri ÖSYM; kuşkuları giderecek bir açıklama yapmaktan bile geri duruyor. Gençlerin geleceğine dair bu türlü bir umursamazlık hiçbir periyotta görülmedi. İmtihana girmiş olan gençler bu haksızlığa isyan ederken, artık imtihana girmemiş olan gençler bile ‘ben artık umudumu büsbütün kaybettim, KPSS’ye girmeyeceğim’ demeye başladı. Olayın bütün taraflarıyla takipçisi olacağız.” dedi.

KILIÇDAROĞLU’NDAN TALİMAT

CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Gençosman Killik, CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun parti idaresine bahisle ilgili talimat verdiğini açıkladı.

Killik, “KPSS savlarıyla ilgili Genel Liderimiz Kemal Kılıçdaroğlu’nu bilgilendirdim. Parti yetkilerine derhal ÖSYM ile görüşmeleri talimatı verildi” dedi.

“YAYINEVİ TELEFONLARA ÇIKMIYOR”

Killik, savlarda ismi geçen yayınevi ile görüşmeye çalıştıklarını da açıklayarak, “Olayın öbür muhatabı Yedi İklim yayınevi telefonlarımıza çıkmıyor. Bu yapılan kimsenin yanına kar kalmayacak” tabirlerini kullandı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.