Çocuğa istismardan gözaltına alınan Ağrı Kültür Turizm Müdürü tutuklandı

Kampa götürdüğü çocuk sporcuları istismar ettiğine ilişkin ses kayıtları ortaya çıkan ve gözaltına alınan Ağrı İl Kültür ve Turizm Müdürü ve Ağrı Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Erkan Kösedağ tutuklandı.

DHA’nın aktardığına göre dün hakkında çıkarılan gözaltı kararının ardından Yozgat’ta polise teslim olan ve Kösedağ, Emniyette ifadesi alındıktan sonra sevk edildiği nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğince tutuklanarak Yozgat Cezaevi’ne gönderildi.

Serbest gazeteci Metin Cihan sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda, Ağrı İl Kültür ve Turizm Müdürü Erkan Kösedağ’ın çocuklara istismarda bulunduğunu belirtti ve Kösedağ’ın mesajlarının bir bölümü yayınlamıştı.

Cihan’ın haberi sonrasında Ağrı Valiliği, Erkan Kösedağ’ın gözaltına alındığını duyurmuştu.

Açıklamada, “Bahse konu olayla ilgili; İlimizde görev yapan il müdür vekili hakkında ivedi bir şekilde soruşturma işlemlerine başlanılmış olup adli soruşturma neticesinde 23.12.2023 tarihinde gözaltına alınmıştır” denildi.

Kösedağ’ın görevden uzaklaştırıldığı aktarılan açıklamada, “Ayrıca idari soruşturma kapsamında ilgili kişi görevden uzaklaştırılmış ve olayı soruşturmak üzere Kültür ve Turizm Bakanlığımız tarafından iki müfettiş görevlendirilmiştir. Olayla ilgili tahkikat devam etmektedir” ifadelerine yer verilmişti. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx