Döviz ofisi çalışanı müşterisine ezkaza bin euro fazla verdi

Gaziantep’te parasını euroya çevirmek isteyen bireye fazladan para veren döviz büros çalışanı, müşterinin geri gelmesi için davette bulundu.

Olay, merkez Şahinbey ilçesi Alaybey Mahallesi Gaziler Caddesi’ndeki bir döviz ofisinde 25 Mayıs günü sabah saatlerinde meydana geldi.

Argümana nazaran, otomobilini satan bir kişi 60 bin TL ile geldiği döviz ofisinde parasını euroya çevirmek istediğini söyledi. Döviz ofisi yetkilisi, kur karşılığında şahsa 3 bin 400 euro vermesi gerekirken kazara 4 bin 400 euro verdi.

Akşam kasayı hesaplayan döviz ofisi yetkilileri, kasada bin euro eksik olduğunu ve fazla para verildiğini fark edince ofisin güvenlik kamerası manzaralarını inceledi.

Güvenlik kamerası kayıtlarından fazla paranın verildiği şüpheliyi tespit eden çalışanlar, bin euro fazla alan vatandaşa parayı geri getirmesi için davet yaptı.

ÜST ÜSTE SAYDIKTAN SONRA GİTTİ

Ofisin güvenlik kameralarına da yansıyan o anlarda dövizi alan şüphelinin parayı üst üste birkaç sefer saydıktan sonra ofisten ayrıldığı görülüyor.

Müşteri, aldığı paraları saydıktan sonra ofisten ayrıldı

Şüpheliye ezkaza fazladan para verildiğini söyleyen döviz ofisi yetkilisi Burak Ok, fazladan verilen bin euroyu kendilerine teslim etmesini beklediklerini tabir etti.

“ARKASINA BİLE BAKMADAN GİDİYOR”

Otomobilini satan bir kişinin TL olan parasını euroya çevirmek için ofislerine geldiğini aktaran Ok, “Parayı kendisine işletme sahibi amcam veriyor. O da bir anlık dalgınlıkla bin euro fazladan veriyor. Daha sonra kamera kayıtlarını inceledikten sonra gördük. Parayı fazladan alan kişi parayı en az üç kez üst üste sayıyor. Üç sefer saydığına nazaran fazla olduğunu fark etmiştir. Gerisine bile bakmadan cebine koyup gidiyor” dedi.

Akşama hakikat hesapları denetim ederken paranın eksik olduğunu fark ettiklerini söyleyen Ok, “3 bin 400 euro alması gerekirken 4 bin 400 euro alıyor. Bu davetimizi o da görür mü bilmiyorum ancak görürse geri getirmesini istiyoruz. Burada bir emek veriyoruz sonuçta” diye konuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.