Erdoğan’dan Seyahat hareketçilerine: Bunlar çürük, bunlar sürtük

Cumhurbaşkanı Erdoğan,”9 yıl evvel ağaç mazereti ile çakılan kıvılcım bir anda bir kalkışmaya dönüştü. Bu eşkıyalar, bu teröristler adeta mescitlerin içini pisletti. Bunlar bu türlü, Bunlar çürük, bunlar sürtük. Bunlar için ulu mabet nedir, ne değildir, bu türlü bir şey yok “diye konuştu.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan, küme toplantısında konuştu…

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

*Ülkemizin önünü açan, ufkunu aydınlatan yasama çalışmalarına verdiğiniz katkılardan ötürü teşekkür ediyorum.

*Samimi çalışmalarınızı takdirle takip ediyorum. TBMM ne kadar verimli ve faal çalışırsa ülkemiz maksatlarına o derece süratli yaklaşır.

*TUSAŞ tesisini hizmete açtık, Konya-Karaman YHT’yi hizmete sunduk, organize sanayi bölgeleri eğitim merkezlerini hizmete açtık, Söke’de en büyük kağıt fabrikasını açtık, Giresun’da afet konutlarını teslim ettik, 1915 Çanakkale Köprüsü’nü hizmete sunduk, Tokat Havaalanı’nı açtık, Faselis Tüneli’ni açtık, İdlib’de ve öbür bölgelerde 100 bin briket meskenden tamamlananlarını açtık, Rize-Artvin Havalimanı’nın açılış merasiminin gururunu paylaştık.

AYASOFYA AÇIKLAMASI

*Tarih fethettiğimiz her yerde itimadı, huzuru hakim kılmak için verdiğimiz uğraşın şahididir.

*Bugün de bayrağımızı dalgalandırdığımız her yeri iyilik yurdu haline getirmenin çabasını veriyoruz.

*Ayasofya’yı 84 yıl sonra asli hüviyetine tekrar kavuşturarak fethin bağrında açılan yarayı Allah’a hamdolsun kapattık.

*Ayasofya, İstanbul’un kalbinde yükselen sancak olarak medeniyetimizdeki yerini tekrar almıştır.

*Çamlıca Doruğu geldiğimizde kirlilik abidesiydi. O kulelerle büsbütün rezaletti. Çevrecilik ismine konuşanlar ‘Burada etraf katliamı var’ demediler. Biz geldik demir yığınlarını kaldırdık, oraya şu andaki süper bir tasarım olan Çamlıca Kulesi’ni diktik.

ATATÜRK HAVALİMANI TARTIŞMASI…

*Ana muhalefet ‘Bunlar kaçkın, bunları buraya alamayız’ diyor. ‘Geldiğimizde bunları geldikleri yere göndereceğiz’ diyor. Aramızdaki fark bu, bunlar gayrı uygar. İstanbul’a ne yapsak, hangi hizmeti getirsek borcumuzu ödeyemeyiz.

*Adını Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi olarak tescillediğimiz eser kentin bir vahası olarak insanımıza hizmet verecek.

*İstanbul Havalimanı ülkemizin yüz akı olarak faaliyetlerine devam ediyor. Atatürk Havalimanı ise kısmen bu vasfını sürdürüyor, sürdürecek.

*Yurtiçi ve yurtdışı seyahatlerimizde Atatürk Havalimanı’nı kullanıyoruz. Havalimanı içindeki Acil Durum Hastanesi’ne yapılan uçuşlar da buradaki pistten gerçekleşiyor.

*Biz Atatürk Havalimanı’na 1006 odalı Kent Hastanesi yaptık. 3 ayda yaptık. Ana muhalefetin hal binasını hastane diye takdim etmek suretiyle milleti aldatma yarışı içinde değiliz.

*Onlara o yakışır. Sancaktepe’de emsal bir hastaneyi yaptık. Bu iki hastanede de havaalanı var. Yurtdışında mevte terk edilen vatandaşlarımız vardı ya, bizler oradan ambulans uçağımızla aldık, getirdik burada tedavileri devam ediyor.

*Dün yeni bir haber geldi, Almanya’da yaşlı lakin artık mevt vaki dediği hastamız var. Televizyonda gördüm, biz tekrar elimizden geleni yapacağız.

*Biz batının yahut batılının yaptığı üzere vefatı gözleyenlerden değiliz, her an ölecekmiş üzere hazırız lakin kalkıp bir hasta için de ‘Bu entübedir, her an gidebilir’ diye ağıtlar yakmayız. Rabbim bize verdiği emaneti bizler kullanmaya mecburuz.

İSTANBUL HAVALİMANI

*İstanbul Atatürk Havalimanı’nı eski işleviyle devam ettirmeye çalışmak İstanbullulara haksızlık olacaktı.

*Türkiye’nin ve İstanbul’un daha uygun bir yerde yeni bir havalimanına muhtaçlığı vardı. Yap-işlet-devret formülüyle Hazine’ye yük getirmeden ülkemize kazandırdık. Bu havalimanımız dünyada birincilerden, çağdaş, lüks.

*Bu havalimanımızı daha da geliştiriyoruz. Yolcuların otel gereksinimi için de gerekli takviyesi vereceğiz. Pistlerdeki eksiği de giderecekler. İGA tahminen de dünyada bir numara olacak. Kargo kısmı Atatürk Havalimanı olan yeni havalimanımızı büyütmeye devam ediyoruz.

*Atatürk Havalimanı’nda 5 milyon metrekare üzerindeki alanı millet bahçesi yaparak İstanbul’un hizmetine sunuyoruz.

*Fethi çağrıştırması için 145 bin 300 ağaç dikiyoruz. Vatandaşımızın her türlü gereksinimini karşılayacak altyapı kuruyoruz. 350 yaşında zeytin ağacının da dikimini yaptık.

KILIÇDAROĞLU’NA SERT KELAMLAR

* Kılıçdaroğlu, Van’da terör örgütünün ağzıyla konuşarak aklınca Kandil’e selam çakıyor. Van’ın terk edilmişliğinden kelam ederken bu kenti 2011’deki sarsıntının akabinde adeta tekrar inşa ettiğimizden bile adamın haberi yok ya. Haber yok.

*O sarsıntıdan sonra Van’ın ne halde olduğunu biliyor musun sen bay Kemal? Sen kaç kez Van’a, Erciş’e gittin?

*Bugüne kadar biz Van’a kesin sayı vermeyeyim, en az 35 milyar harcama yaptık. Edremit adeta denize nazır villa diyeceğim, o hale geldi.

*Biz biliyorsunuz Van Gölü demiyoruz, Van Denizi diyoruz. Bay Kemal haritadaki yerini bile gösteremez.

* İstanbul’u aldığımız vakit İstanbul’da su var mıydı? Susuzluğu en kısa vakitte giderdik, İstanbullu suya kavuştu. Bay Kemal bunları bilmez.

* Devletin kaynaklarının terör örgütüne aktarılmasının önüne geçmek için kullandığımız belediye başkanvekili sistemini o denli bir anlatıyor ki sanırsınız ses Kandil’den geliyor.

*Arkadaşlar, bay Kemal suyu akmayan musluğu açmak suretiyle çok büyük yatırım yaptığını söyleyecek kadar zavallı.

*CHP’li belediyelerdeki yolsuzluk operasyonunu destekleyeceği yerde bunları belediyeleri engelleme uğraşı ile takdim ediyor.

* Kılıçdaroğlu yolsuzluk operasyonlarına karşı çıkarak safını belirli etmiştir. Bu zat; inanın yalancı. Bu zat; omurgasız, bir proje, bir aparat. Bu zatın ülkede yapılan yapıtları engellemeye çalışmaktan öteki bir uğraşına şahit oldunuz mu?

*Ayrım yapmadan veriyoruz dediği toplumsal takviyelerin tamamı bizim ortalama bir vilayet ya da büyükçe ilçe belediyemizin düzeyine çıkamıyor.

* Ana muhalefet, yavru muhalefet ne diyorlar? Gelmeyecekler de biz gelirsek bunların verdiği işi alan müteahhitlere ödemeleri yapmayacağız diyorlar.

*Devlette devamlılık temeldir, bunu nasıl dersin, söke söke bu ülkede yargı var, biz bir hukuk devletiyiz, nasıl vermezsin, şakır şakır ödemeye mensupsun.

KILIÇDAROĞLU’NUN TEZLERİ

* TİPKEN Vakfı’nın yurt binasını lisanına dolayan bu kişinin FETÖ’nün oradaki fitne yuvalarından şikayetçi olduğunu hiç görmedik.

Bu yurdun hizmet verdiği için yapıldığını biliyoruz. Pekala, Kılıçdaroğlu binbir türlü iftira ile lisanına dolayarak kime hizmet ediyor? Merhum Muhammed Ali’nin çiftliğini de hizmete sunarak bu zatı daha da çatlatacağız.

*Yalan olduğu mahkemeler tarafından da tekraren ispatlanmış mevzuları daima tekrarlama ısrarı şahsiyetli bir adamın yapacağı iş değildir.

*Bizim ailemizle uğraşanların haklarındaki her şeyi ortaya çıkarmayı biliriz lakin bize yakışmaz. Kaçacak savından, yurt binasına kadar pek çok sıkıntının etrafında dönüp durması bir projenin modülü olarak yapılabilir.

* Kılıçdaroğlu’nun hakkını da yememek lazım. Seçim için rakip gördüğü herkesi ya tıpkı masada toplayarak kendine tabi kıldı ya da ince hareketlerle saf dışı bırakmaya başladı.

*Bu zatın mevzu kendi siyasi ikbali olunca ya benimle olun ya önümden çekilin diyerek nasıl şahinleştiğini ibretle takip ediyoruz.

KILIÇDAROĞLU’NA 10 SORU

Birinci sorum terör örgütünün bütün ögelerini DHKP-C’den TİKKO’ya, FETÖ’den DEAŞ’a terör örgütlerini en şiddetli biçimde lanetliyor mu, lanetlemiyor mu?

İkinci sorum, Türkiye’nin hudut ötesi harekatlarını destekliyor mu?

Üçüncü sorum, İsveç ve Finlandiya’nın NATO üyeliği tartışmalarında ortaya çıkan riyakar tavra karşı devletinin izlediği siyasetlerin yanında mı değil mi?

Dördüncü sorum, Türkiye’nin Akdeniz ve Ege’deki ulusal çabada ülkesini safında mı karşımızdakilerin safında mı?

Beşinci sorum, dünyadaki krizin ekonomik boyutuna gayrete ilkesel dayanak veriyor mu?

Altıncı sorum, mahkeme kararları ile palavra olduğu tescillenmiş argümanları kenara bırakıp siyaseti ülkenin ve milletin ali çıkarları üzerinden yürütmeye var mı yok mu?

Yedinci sorum, stratejlerini yabancılara hazırlatmak yerine kendi parti mensupları ile belirlemeye yönelecek mi?

Sekizinci sorum, bin yıldır kanlarımızla sulayarak ebedi vatanımız haline getirdiğimiz toprakların tüm kıymetleri, birikimleri ile asil devletin evladı üzere hareket etmeyi kabul ediyor mu etmiyor mu?

Dokuzuncu sorum, partisi içindeki terör destekçisi, istismarcıyı, hırsızı tasfiyeyi düşüyor mu?

Onuncu sorum, yüreği yetip 2023’te aday olacak mı olmayacak mı?

TİP MİLLETVEKİLLERİNİN 15 TEMMUZ ŞEHİTLER KÖPRÜSÜ’NDEKİ HAREKETİNE REAKSİYON

*Devletin polisine vazifesini yaparken ‘Ben milletvekiliyim’ diyor. Sen milletvekili olsan ne muharrir?

*15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde bu türlü bir pankartı sen asamazsın. Asamadınız asamayacaksınız hukuk önünde hesabını vereceksiniz.

SEYAHAT HAREKETÇİLERİNE ‘SÜRTÜK’ DEDİ

*9 yıl evvel ağaç mazereti ile çakılan kıvılcım bir anda bir kalkışmaya dönüştü. Bu eşkıyalar, bu teröristler adeta mescitlerin içini pisletti. Bunlar bu türlü, Bunlar çürük, bunlar sürtük.

*Bunlar için ulu mabet nedir, ne değildir, bu türlü bir şey yok. Seyahat olaylarının gerisinde hangi güçlerin olduğunu biz esasen biliyoruz. Bay Kemal oradaydı.

*Bunlar fakat terör sevicilerle bir arada zira kendileri de terör sevici. Bunlardan bu vatana ve bu millete hayır gelmez. Bunlar lakin terör sevicilerdir.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.