FBI’dan Çin açıklaması: Her 12 saatte bir yeni bir karşı istihbarat soruşturması açıyoruz

ABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI) Yöneticisi Christopher Wray, Senato Adalet Komitesi önünde FBI’ın genel çalışmaları hakkında 3 buçuk saatten fazla söz vererek, Çin’in ABD’deki yasadışı casusluk faaliyetlerine değindi.

Christopher Wray, komite üyesi Güney Carolina’nın Cumhuriyetçi senatörü Lindsey Graham’ın soruları üzerine, “FBI, her 12 saatte bir Çin tarafından yürütülen casusluk faaliyetlerine karış yeni bir karşı istihbarat soruşturması açıyor” dedi.

Wray, bunların kimilerinin hayli ağır olduğunu belirterek, “Bu muhakkak onlarca yıldır en kıymetli sanayi bölümlerine kimin hakim olacağının potansiyelini temsil ediyor” sözünü kullandı.

Wray, Çin’in siber taarruzlarına karşı ek kaynaklara muhtaçlıkları olduğuna işaret ederek şöyle devam etti:

“Karşı istihbari faaliyetlere ek olarak, Çin hükümetinin siber çalışmalar için başka tüm büyük ulusların toplamından daha büyük bir bilgisayar korsanlığı programı var, her ulusun toplamından daha fazla Amerikalı şahsî ve kurumsal bilgiyi çaldı. Münasebetiyle bu türlü bir şeye ayak uydurabilmek için mutlaka daha fazla kaynağa muhtaçlığımız olacak.”

‘KÜRTAJ ŞİDDETİNDE KAYDA PAHA ARTIŞ VAR’

Christopher Wray, Yüksek Mahkeme’nin kürtaj hakkını muhafaza altına alan Roe-Wade kararını iptal etmesinden bu yana FBI’ın kiliselere ve ömür yanlısı merkezlere yönelik taarruzlarla ilgili bir dizi “iç terör”

Wray, kürtaj tartışmalarının her iki kısmında de bu yıl, “şiddette kayda bedel bir artış” olduğunu ve ofisin daha evvel hiç bu türlü bir artış görmediğini kaydetti.

Wray, ülkede yaşanan kürtaj şiddetinin yaşanan daha büyük bir olgunun modülü olduğunu belirterek, “Bunun şiddeti ve tahribatı haklı çıkardığını düşünen çok fazla insan var. Her gün birisinin bir diğerine molotofkokteyli attığı hakkında brifing alıyormuşum üzere hissediyorum. Bu delilik” dedi.

Wray ayrıyeten, FBI’nın lokal kolluk kuvvetleriyle ortak çalışarak iç şiddet içeren aşırılık yanlısı soruşturmalara devam ettiğini söyledi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.