Galatasaray’da seçim öncesi çok konuşulacak sözler: Yine başkanı devirecekler!

“İnanın 117 yıllık dev çınarda yaşananların çoğunu içime sindiremiyorum. Eski saygı değer başkanlar, sporcular, kurucu Ali Sami Yen ve taraftar dişiyle tırnağıyla kazıyarak Galatasaray’ı büyük kulüp yaptılar. Bu miras son 10 senedir yaralandı, hastalandı…

‘IŞITAN GÜN’Ü SEVMİYORUZ, SENİ İDARİ YÖNDEN İBRA ETMİYORUZ’

Düşünebiliyor musunuz, mali kongre yapıldı, 2 bin 500 kişi salona gelip kartlarını aldılar. Daha sonra baktılar oylama gece saat 02.30’da gerçekleştirilecek, yarısı evlerine gittiler. Ardından mali kongre sabah saatlerine kadar sürdü. Hepimizin bildiği gibi burada Başkan Burak Elmas’a, “kulübü mali konularda çok iyi idare ettin, ama biz senin yönetimindeki Işıtan Gün’ü sevmiyoruz, bunun için de seni idari yönden ibra etmiyoruz” mesajı çıktı.

Benim anlayamadığım, Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın mali kongrelerinde ilk gün konuşmalar, 2. gün oylama yapılıyor. Galatasaray’da ise tüzükte ufak bir değişiklik yaparak bu tür bir karar alınsa Adnan Polat’la, merhum başkan Mustafa Cengiz’le, son alarak da Burak Elmas ile sorunlar yaşanmaz, kulüp de mahkemelik olmazdı.

‘G.SARAY’A HÜKMETMEK İSTEYEN AZINLIĞIN HESABI FARKLI’

Ama Galatasaray’a hükmetmek isteyen azınlığın hesabı farklı. “30 milyon taraftarı, 10 bine yakın üyesi olan kulübü biz idare edelim” diyorlar ve adalet istemiyorlar. Bu yüzden de sarı-kırmızılılarda kaos bitmiyor, kulübe huzur gelmiyor.

‘ELMAS’IN HER TÜRLÜ FEDAKARLIĞI YAPACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM’

Bugün mahkemeden karar çıkacak. Mahkeme tedbiri kaldırırsa ayın 30’unda Galatasaray yeni başkanını seçecek. Kaldırmazsa seçim olması için bir tek yol var. Burak Elmas yönetimini toplayacak ve istifa edecek. Birçok şey konuşuluyor ama fedakarlık istenilen kişi sadece Burak Elmas. Önce şunu söyleyeyim Başkan Elmas’ın o parmağını sallayarak kürsüden ‘istifa et başkan, gereğini yap başkan’ diye bağıranlardan çok daha iyi bir Galatasaraylı olduğunu biliyorum. Bunun için de Elmas’ın istifa edip, bir an önce seçim olması adına her türlü fedakarlığı yapacağını düşünüyorum.

‘İBRASIZLIK VERİP YİNE BAŞKANI DEVİRECEKLER’

Mahkeme tedbiri kaldırmazsa tekrar mali kongre yapılacak, daha sonra da seçim olacak. Büyük ihtimalle de bu seçim 15 Haziran’a sarkacak. Burada kim zarar görecek? Tabii ki Galatasaray… Peki kulübün zarar görmesi bu insanların umurunda mı? Düşünün seçim oldu, kim başkanlığa gelirse gelsin Burak Elmas’a yapıldığı gibi gece saat 02.00’de kongre salonuna 250 kişi getirecekler, ibrasızlık verecekler, yine başkanı devirecekler. Bu durum Galatasaray’ın kaderi olmamalı. Artık taraftar ve camia aynı şeyi düşünüp beraber hareket etmezse inanın uzun seneler kulübün düzlüğe çıktığını hiçbirimiz göremeyeceğiz.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.