İbrahim Tatlıses: Ziyaret günümüz kapanmıştır, adam gününde gerek!

İbrahim Tatlıses’in içerisinde olduğu araç, 25 Ağustos Perşembe günü sabah saatlerinde Muğla’nın Bodrum ilçesinde seyir halindeyken kayganlaşan yolda kontrolden çıkıp savrulmuştu. Aracın yandığını gören sanatçının oğlu İdo Tatlıses, yoldan geçen bir araçtan temin ettiği yangın söndürme tüpüyle alevlere müdahale etmişti. Araç içinde sıkışan Tatlıses, kısa sürede gelen sağlık ve itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle yaklaşık bir saatte araçtan çıkarılmıştı.

Usta sanatçı, sekiz kişinin yaralandığı kazada ölümden dönmüştü. Hastaneye kaldırılan Tatlıses’in yapılan sağlık taramasında ayak tarak kürek kemiklerinde kırık olduğu tespit edilmişti. Ünlü türkücü, ayağındaki iki kırığa rağmen söz verdiği üzere hayranlarıyla buluşmasını ertelememiş, önce Bodrum, daha sonra Çeşme’de sahneye çıkmıştı.

“AYAĞIMI YÜZÜNÜZE KARŞI ÇEVİRDİM, ÖZÜR DİLERİM”

İki ayak tarak kemiğinde kırık tespit edilen ‘İmparator’ lakaplı sanatçı, sahneye ayakları sargılı olarak tekerlekli sandalyede çıkmıştı. Kazadan bir gün sonra İzmir Çeşme’de sevenleriyle bir araya gelen Tatlıses, ölümden döndüğü kaza anında yaşadıklarını şöyle anlatmıştı:

Şimdi ben ayağımı yüzünüze karşı çevirdim özür dilerim. Niye? Ayağımın altında kırıklar olduğu için. Yüce Allah yine bir kıyak geçti. Allahutaala sağ olsun. Allah yüzümüze baktı. Allah’ın sevgili kuluyum demek ki bize çok dua ediyorsunuz. Allah razı olsun. Oradan biz nasıl sağ çıktık, ben hala şaşırmış vaziyetteyim. Yabancı filmlerde kamera araba içinde takla atar ya, aynen öyleydi. Habire döndüm ama bir yere varamadım. Melek gönderdi ‘Onların önünde kaya ol’ dedi. Kayaya çarpıp durduk. Bir çalışanımız var. ‘İbrahim Bey biz yaşıyor muyuz?’ dedi. ‘Allah bizi kurtardı’ dedim.

DARGIN OLDUĞU OĞLU YARDIMINA KOŞTU

Bodrum’da trafik kazası geçiren İbrahim Tatlıses’in yanına ilk giden isimlerden biri de ilk eşi Adalet Sara ile evliliğinden dünyaya gelen Ahmet Tatlıses olmuştu. Birbirleri hakkında sert sözler söyleyen ve mahkemelik olan ikilinin, feci kaza sonrası barıştığı iddia edilmişti.

“GECE NEREDEYDİ PEKİ?”

Büyük oğlu Ahmet Tatlıses ile barıştığı yönünde basına yansıyan haberler hakkında gazeteci Bilal Özcan’a konuşan İbrahim Tatlıses, söz konusu iddiaları kesin bir dille reddetti. 70 yaşındaki sanatçı, “Ben elimi öptürmem kimseye. Barış marış olmadı. Kimseyle barışmadım. Gece neredeydi peki? Niye gelmedi programa. Ertesi gün kahvaltıda hep beraberdik. Kahvaltıda neredeydi? Hala barış diyor… Artist artist… Geldi, numarasını yaptı gitti” demişti.

Babasının bu açıklaması sonrası sessizliğini bozan Ahmet Tatlıses ise “Son yaşanılan süreçte yine şaşkınlıkla izlediğim, okuduğum, ısrarla yapılan açıklamalar gündemden düşmüyor. ‘Artistlik’ nedir bilmem, malum benim mesleğim değil. Yılların verdiği yaşanmışlıkla yüreğim nasır tuttu zaten çünkü artık biliyorum ayarsız terazide yürek tartılmaz. Verdiğiniz destek ve yanımda olduğunuzu hissettirdiğiniz sağ duyulu mesajlarınız, kalpten yorumlarınız için teşekkür ederim. Saygılarımla” ifadelerini kullanmıştı.

“ARADAN BİR HAFTA GEÇMİŞ”

Tüm bu yaşananların ardından İbrahim Tatlıses’in son paylaşımı dikkat çekti. Önce alçılarının fotoğrafını yayınlayan ünlü türkücü, paylaşımında; “Ziyaret günümüz kapanmıştır. Adam gününde gerek! Aradan bir hafta geçmiş, e bana ne,? Ben yaptıklarımın karşılığını kazadan çıkarak aldım. Gerisini sizler düşünün. Şükürler olsun Rabbime” dedi. Ünlü ismin bu sözleri kime söylediği merak konusu oldu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.