İngiltere: Hiçbir propaganda, Ukrayna’nın savaşı kazanıyor olduğu gerçeğini gizleyemez

İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace, Rusya’nın, Ukrayna’nın kimi bölgelerini yasa dışı olarak ilhak etmesinin, “Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin’in planının başarısızlığa uğruyor olduğunun itirafı” manasına geldiğini bildirdi.

İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace,  Putin’in ulusa sesleniş konuşmasının akabinde yaptığı açıklamada, “Putin’in nüfusunun bir kısmını harekete geçirmeme kelamını tutmaması ve Ukrayna’nın kimi bölgelerini yasa dışı ilhak etmesi, planının başarısızlığa uğruyor olduğunun itirafıdır.” sözünü kullandı.

Putin ve Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu’nun, on binlerce vatandaşını gerekli donanımlara sahip olmadan feci formda mevte gönderdiğini vurgulayan Wallace, “Hiçbir tehdit ve propaganda, Ukrayna’nın bu savaşı kazanıyor olduğu, memleketler arası toplumun birleştiği ve Rusya’nın global bir parya haline geldiği gerçeğini gizleyemez.” değerlendirmesinde bulundu.

RUSYA’DA ‘KISMİ SEFERBERLİK’ İLANI

Rusya Devlet Lideri Putin, tüm devlet kanallarından yayımlanan ulusal sesleniş konuşmasında, Ukrayna’daki gelişmelere ait açıklamalarda bulunmuştu.

Putin, Donbas, Zaporijya ve Herson bölgelerinin bağımsızlık kararlarını desteklediklerini belirterek kısmi seferberlik ilan etmişti.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.