İsrail adına casusluk iddiasıyla 34 kişi gözaltına alınmıştı | Fahrettin Altun, Erdoğan’ın sözlerini paylaştı: “Türkiye’yi tanımıyorlar, faturasını ağır öderler”

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, MİT ve Emniyetin, İsrail istihbaratına yönelik operasyonlarıyla ilgili Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın “Böyle bir işe kalkışanlar bunun sonuçlarının son derece ciddi olabileceğini unutmamalıdır. Türkiye’nin hem istihbarat hem güvenlik alanında aldığı mesafeyi dünyada bilmeyen yoktur” sözlerini paylaştı.

Bugün İstanbul merkezli 8 ilde düzenlenen operasyonda İsrail Dış İstihbarat Servisi Mossad adına “uluslararası casusluk” faaliyeti yaptığı öne sürülen 34 kişi gözaltına alındı. İsrail iç istihbarat servisi, Türkiye’nin de adını geçirerek bazı ülkelerdeki üst düzey Hamas üyelerini ortadan kaldıracağını açıkladı.

TIKLAYIN – 8 ilde İsrail adına casusluk yaptığı iddia edilen 34 kişi gözaltına alındı

Altun, sosyal medya hesabından, MİT ve Emniyet tarafından İsrail istihbaratına yönelik operasyonlarla ilgili paylaşım yaptı.

Fahrettin Altun, “MİT’ten İsrail casuslarına operasyon” başlıklı haberi alıntıladığı paylaşımında, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 6 Aralık 2023’te Katar programı dönüşünde, ABD’li Wall Street Journal gazetesindeki “İsrail’in, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu, Filistin dışında yaşayan Hamas üyelerine yönelik suikast planlarının olduğu” yönündeki haberin hatırlatılması üzerine gazetecilere yaptığı açıklamadan bir bölüme yer verdi.

​​​​​​​Altun, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın şu sözlerini paylaştı:

“Bunlar demek ki Türkiye’yi tanımıyorlar. Türkleri tanımıyorlar. Bizi tanımıyorlar. Böyle bir yanlışa tevessül etmeleri halinde şunu bilmeleri gerekir ki bunun bedelini, bunun faturasını çok ama çok ağır öderler. Türkiye’de böyle bir adımı atmaya eğer cüret ederlerse bunun bedelini, bir daha bellerini doğrultamayacak surette ödemeye mahkum olurlar. Böyle bir işe kalkışanlar bunun sonuçlarının son derece ciddi olabileceğini unutmamalıdır. Türkiye’nin hem istihbarat hem güvenlik alanında aldığı mesafeyi dünyada bilmeyen yoktur. Ayrıca biz dün kurulmuş bir devlet değiliz. Bunu da kimsenin aklından çıkartmaması gerekir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx