İstek Çalımbay: Istırap yaşarız

Sivasspor Teknik Yöneticisi İstek Çalımbay, berabere biten Gaziantep FK maçının akabinde yaptığı açıklamada “Oynadığımız oyunun çok üstüne çıkmamız gerekiyor. Hem lig, hem Avrupa için düzgün bir takım kurmamız gerekiyor, yoksa düşünce yaşarız” dedi.

Spor Toto Harika Lig’in birinci haftasında Demir Küme Sivasspor alanında Gaziantep FK ile 1-1 berabere kaldı. Müsabakanın akabinde Demir Küme Sivasspor Teknik Yöneticisi İstek Çalımbay, düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Rıza Çalımbay, öncelikle yeni dönemin iyi olması dileğinde bulunarak, “İlk maç olduğu için iki ekipte da yeni arkadaşlar, yeni sistem vardı. Hazırlıktan geldiğiniz için istediğiniz olmayabiliyor, oyuncular hazır olmuyor. Birinci yarı istediğimiz üzere olmadı lakin ikinci yarı yeterli başladık. Gayretimize sonuna kadar devam ettik. Oyundan kopmadık. Oynadığımız bu oyunun çok çok üstüne çıkmamız gerekiyor. Eksiklerimizi gidermemiz gerekiyor. Hem Avrupa, hem ligde oynamak çok sıkıntı olacak. Maç eksiği, idman eksiği olan arkadaşlarımız var. James’in maç temposu kazanması lazım. Ligde 3-4 haftadan sonra ekipler kendini muhakkak eder. Çok daha yeterli duruma gelirler” formunda konuştu.

“ÜÇ OYUNCU İSTİYORUZ”

Üç yıldır Avrupa kupalarına gittiklerini hatırlatan Çalımbay, “Geçen dönem eksiklerden ötürü elendik. Bu dönem bu sene Avrupa’dan kopmak istemiyorum. Play-off’ta büyük ihtimal Malmö gelecek. Onun için hem lig hem Avrupa’da kuvvetli ekiplerle oynayacağız. Biz yeterli bir kadro kuramazsak, iki tarafı götürme açısından düşünce yaşarız. İdaremiz elinden geleni yapıyor. Bir kanat, bir forvet gerisi, bir tane de 8 numara olmak üzere 3 tane oyuncu istiyoruz. 9 oyuncu gitti, şu ana kadar 4 tane aldık. Gidenlerin yerini tamamlasak kâfi. Erdoğan yahut Gradel sakatlansa kanat oyuncumuz yok. Bunları bir an evvel halletmemiz gerekiyor. Bu hafta idare bitirirse hiç bir derdimiz olmayacak. Üste gideceğiz ve alternatifli bir takımımız olacak” diye konuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.