Kayseri’de bina görevlisine bıçaklı saldırı!

Kocasinan ilçesi Ahi Evran Mahallesi Huzur Sitesi’ndeki 10 katlı binanın girişinde, 1 Eylül günü apartmanın önünde oturan Ali Duman, önünden geçen bina vazifelisi Tarık Uçar’dan kapıyı açmasını istedi. Uçar anahtarla kapıyı açtığı sırada Duman’ın bıçaklı saldırısına uğradı.

KAÇARAK KENDİNİ KURTARDI

Yaralanan Tarık Uçar, olay yerinden kaçarak kendini kurtardı. İhbar üzerine adrese polis ve sıhhat grupları sevk edildi. Uçar, ambulansla Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırılırken, olayın akabinde kaçan Duman ise polis tarafından yakalanıp, gözaltına alındı.

BIÇAKLADI, HÜR KALDI

Ali Duman, Emniyet’teki süreçlerinin akabinde sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece isimli denetim kararıyla hür bırakıldı. Tarık uçar ise tedavisinin akabinde taburcu edildi.

Bu ortada, yaşanan olayın güvenlik kamerası imajları ortaya çıktı. İmajlarda bina önünde oturan Ali Duman’ın anahtarla kapıyı açan Tarık Uçar’a saldırdığı görüldü. Yaralanan Uçar’ın kaçtığı, Duman’ın ise bir müddet sigara içtikten sonra binaya girdiği görüldü.

‘KAÇMASAM BANA DAHA MAKÛS ŞEYLER OLACAKTI’

21 yıldır bina vazifelisi olduğunu belirten Tarık Uçar, yaşadıklarını anlattı.

Uçar, “Sitenin ardına aracımı park etmiştim. Binaya geldiğimde Ali Duman kapının önünde oturuyordu. Bana ‘kapıyı açar mısın?’ diye rica etti. Kapıyı açarken ardımdan bana bıçakla saldırdı. Olay yerinden kaçmasam bana daha makûs şeyler olacaktı. Berbat bir olay atlattım. Bu kişi gözaltına alınmıştı lakin ben hastaneden taburcu olmadan evvel kendisinin savcılık tarafından özgür bırakıldığını öğrendim. Sözümde ben şikayetçi olmuştum. Şu anda kendisi özgür kaldı” diye konuştu.

‘BEN KAPIYI AÇARKEN ARDIMDAN BIÇAKLADI’

Ali Duman ile rastgele bir hasımlığının bulunmadığını belirten Tarık Uçar, “Kendisiyle hiçbir formda arbede ve tartışmam yok. Kendisi galiba ilaç kullanıyormuş. Beni bıçaklarken hiçbir şey demedi. Yalnızca ‘kapıyı açar mısın?’ dedi. Ben de kapıyı açarken beni ardımdan bıçakladı. Kamera manzaralarını izledim. Olaydan sonra çok rahat davranıyor. Sigara içiyor. Ben polisi arayınca kaçıp, gidiyor. Yetkililere buradan çağrım bu kişi şayet hastaysa hastaneye yatırılsın. Raporu varsa da bir an evvel tedavi edilsin. Binada yaşayanlarda çok huzursuz. ‘Binaya girip çıkmaya çok korkuyoruz’ diyorlar. Bana burada tekrar saldırabilir. Çok tedirginim. Ben 21 yıldır bu binada misyon yapıyorum. Bugüne kadar hiç kimseyle bir kavgam olmadı. Bu şahsın tekrar gözaltına alınarak, tutuklanmasını istiyorum” tabirlerini kullandı. 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.