Kurtlar Vadisi’nden Acı Haber! Ünlü Oyuncu Hayatını Kaybetti

2003 yılında birinci defa izleyici karşısına çıkan bir periyoda damga vuran fenomen dizi Kurtlar Vadisi tam 13 yıl boyunca Türk izleyicilerinin karşısına geldi. Toplumsal medya hesabından paylaşım yapan Zafer Algöz Kurtlar Vadisi dizisinin sevilen oyuncusunun hayatını kaybettiğini duyurdu. Kalp krizi sonucu ömrünü kaybeden sevilen oyuncudan gelen acı haber hem Kurtlar Vadisi dizisinin takımını hem de usta oyuncunun sevenlerini üzdü.

‘SEVGİLİ ARKADAŞIMIZ ANİ KALP KRİZİ NEDENİYLE VEFAT ETTİ’

Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde oynadığı Yalçın Yıldız karakteri ile tanınan usta oyuncu Zafer Algöz toplumsal medya hesabından kısa bir açıklama yaptı. oyuncu Zafer Algöz, yaptığı açıklamada “Sevgili arkadaşımız Osman Wöber ani bir kalp kriziyle veda etmiş diye haber geldi az evvel. Çok üzgünüm. Başımız sağ olsun” dedi. Bu beklenmedik haber Kurtlar Vadisi takımını üzerken oyuncu Osman Wöber’in sevenlerini de üzdü. 62 yaşında hayatını kaybeden sevilen oyuncu Osman Wöber’in bilinen bir hastalığının olmadığını belirten dostları bu ani vefat karşısında çok üzüldüklerini lisana getirdiler.

KURTLAR VASİSİ DİSİNİN DEVA TUNCAY’I OSMAN WÖBER KİMDİR?

Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde hayat verdiği “Deve Tuncay” karakteriyle ün yapan 62 yaşındaki Osman Wöber dün gece kalp krizi sonucu vefat etti.

Kurtlar Vadisi’nde canlandırdığı Tuncay Kantarcı karakteriyle ün kazanan oyuncu Osman Wöber 27 Şubat 1960 yılında Ankara’da dünyaya geldi. Türk bir annenin oğlu olan Osman Wöber’in babası Avusturyalıdır. Osman Wöber, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Osman Wöber birebir vakitte Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Kısmında de eğitim gördü. Okulu bitirdikten sonra avukatlık yapmayan Osman Wöber Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü’nde tiyatro kısmında işe başladı.

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde öğrenciyken tiyatroya merak salana Osman Wöber Şan Tiyatrosu, Kenter Tiyatrosu ve Yeditepe Oyuncularının oyunlarında roller aldı.

Osman Wöber oyunculuğun yanı sıra 1988-1993 yılları ortasında Adana Devlet Tiyatrosu, 1995-1998 yılları ortasında ise İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda müdürlük ve sanat direktörlüğü yaptı.

Goethe Enstitüsü bursuyla iki kere Almanya’nın çeşitli tiyatrolarında bulunan Osman Wöber 2001 yılında İstanbul Devlet Tiyatrosunun başına getirildi ve bu misyonunu 2009’a kadar sürdürdü.

OSMAN WÖBER’iN OYNADIĞI TÜRK DİZİLERİ

2018 – Ağlama Anne

2017 – İsimsizler

2017 – Seni Kimler Aldı

2016 – Aile İşi

2013 – Osmanlı Tokadı

2011 – Hayat Devam Ediyor

2007 – Kurtlar Vadisi Pusu

2003 – Kurtlar Vadisi

1994 – İnce İnce Yasemince

1987 – Ateşten Günler

1985 – Dokuzuncu Hariciye Koğuşu

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.