Murat Kurum, ‘sosyal konutta’ temel atma tarihini açıkladı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun, “İlk Konutum Birinci İş Yerim Projesi”ne ait toplumsal medyadan yaptığı paylaşıma ait, “Ne Cumhuriyet tarihinin en büyük konut projesini açıktan destekleyebiliyorsunuz ne topyekun reddediyorsunuz. Siz isteseniz de istemeseniz de bu konutları yapacağız” değerlendirmesinde bulundu.

Kurum, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, şu tabirleri kullandı:

“Sayın Kılıçdaroğlu, işiniz güç. Ne Cumhuriyet tarihinin en büyük konut projesini açıktan destekleyebiliyorsunuz ne topyekun reddediyorsunuz. Siz isteseniz de istemeseniz de bu konutları yapacağız. İlk temelleri Allah’ın müsaadesiyle ekim ayı prestijiyle atıyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan bu konutların anahtarlarını vatandaşlarımıza armağan edecek. Milletimize şimdiden güzel, uğurlu olsun”

KILIÇDAROĞLU NE DEMİŞTİ?

Kılıçdaroğlu, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda, şu tabirleri kullanmıştı:

“Son periyotlarda TOKİ’nin Ankara, İstanbul, Şanlıurfa, Bilecik, Bingöl ve daha birçok vilayetteki ihaleleri iptal oldu. Zira müteahhitler ihaleye girmiyor. Sen de ben de biliyoruz bu toplumsal konut projesiyle hedefini Erdoğan. Ancak ben bu işin başarılı olmasını istiyorum.

Halkımızın bu türlü bir projeye muhtaçlığı var, politikler olarak, bu muhtaçlığı karşılamaya mecburuz. Tekrar ediyorum, hazine garantisi ver. Destekleyeceğiz. Bir rezalet daha yaşansın istemiyoruz.

Ha sen yeniden git, medya görünümlü aparatlarına “Bay Kemal projeye karşı çıktı” haberi yaptır, sorun değil. Kâfi ki bu iş olsun”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.