Sarıgül Atina’da Türk bayrağı açtı: Barışa gel Miçotakis

Yunanistan ile Türkiye ortasında diplomatik atışmalar sürerken Türkiye Değişim Partisi Genel Lideri Mustafa Sarıgül’den bir atak geldi. Sarıgül,  Atina’ya giderek Yunanistan Parlamentosu’n önünde Türk bayrağı açtı.

Sosyal medya hesabı üzerinden parlamento önünde yaptığı konuşmayı takipçileriyle paylaşan Sarıgül, şu kelamlara yer verdi:

“Yunanistan Parlamentosu önünden Yunan halkını sevgiyle, hürmetle selamlıyorum. Buradan, Yunanistan Başbakanı Sayın Miçotakis’e ve Yunan halkına sesleniyorum. Sayın Başbakan, ülkelerimiz ortasındaki sıkıntıları, iç siyaset materyali yapmanızı hakikat bulmuyorum. Bu tavrınız problemlerimizi daha da ağırlaştırıyor. Aramızdaki uyuşmazlıkları, diyalog ve müzakere usulleriyle çözebiliriz. Silahlanmaya, ekonomik gücünüzün çok ötesinde para ayırıyor, çocuklarınızın geleceğini harcıyorsunuz. Silâha bu kadar para harcamanız çok anlamsız ve gereksiz.

Ne yapacaksınız bu kadar silâhı? Amerikan askerlerini çağırdınız, silahlarını yığdınız, ülkenizi Amerikan üssü yaptınız. Kendinizi inançta hissetmek için, ABD’ye gereksiniminiz yok. Türkiye, hangi komşusunu tehdit etmiş ki sizi etsin? Biz barışçı bir ülkeyiz. Büyük Atatürk’ün bize gösterdiği gaye barıştır.”

“BASIN AÇIKLAMAMIZ ENGELLENDİ”

Video paylaşımının akabinde bir paylaşım daha yapan Sarıgül, parlamento önünde yaptığı basın açıklamasının ‘birkaç Türk düşmanı tarafından engellenmeye çalışıldığını’ belirterek şunları söyledi:

Yunanistan’a barış için gittik, silahlara veda edelim diye gittik, ABD’nin oyununa gelmeyelim diye gittik. Yunanistan Parlamentosu önündeki basın açıklamamız kendini bilmez, birkaç Türk düşmanı tarafından engellenmek istendi. TDP Genel Sekreteri Sayın Teoman Keyifli kelamlı ve fiili bir akına maruz kaldı. Sağduyu ve aklı selimle sorun çözüldü. Sayın Teoman Memnun ve ben güzeliz ve inançtayız. Bu hareketi Yunan halkına mal etmiyoruz. “

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.