Tom Holland kimdir? Tom Holland toplumsal medya hesaplarını neden kapattı?

Tom Holland 1 Haziran 1996 yılında İngiltere’de dünyaya geldi. Holland, Güneybatı Londra’daki Wimbledon’da bir Katolik okulu olan Donhead’de hazırlık eğitimini aldıktan sonra eğitimine Aralık 2012’ye kadar Cizvit okulu olan Wimbledon College’da devam etti. Wimbledon’daki Nifty Feet Dans Okulu’nda hip hop dersi alırken dans ile de ilgilenmeye başladı.

TOM HOLLAND’IN OYUNCULUK KARİYERİ

Holland, oyunculuk mesleğine 2008 yılında West End’deki Victoria Palace Tiyatrosu’nda Billy Elliot the Musical’da başrolü üstlenerek başladı. Tıpkı yıl içerisinde 2010 yılına kadar canlandıracağı başrolü üstlendi. Tiyatrodaki mesleğinden sonra Holland, birinci olarak bir felaket draması olan Kıyamet Günü (2012) sinemasında tsunami sonrası mahsur kalan genç bir turist rolünde yer aldı ve Londra Sinema Eleştirmenleri Birliği Ödülü’ne layık görüldü. Bu muvaffakiyetinin akabinde Holland aktörlük mesleğine tam vakitli olarak devam etme kararı aldı ve Seninle Yaşıyorum (2013) ve In the Heart of the Sea (2015) sinemaları ile Wolf Hall (2015) küçük dizisinde yer aldı.

İlk defa Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı (2016) sinemasında ona milletlerarası tanınırlık kazandıran Örümcek-Adam karakterini canlandırdı ve toplamda altı Marvel Sinematik Kozmosu (MCU) sinemasında bu rolü üstlendi. Bir sonraki yıl Holland Holland BAFTA Yükselen Yıldız Ödülü’nü kazandı ve Örümcek Adam: Konuta Dönüş (2017) sinemasında rastgele bir MCU sinemasında oyuna ismini veren karakteri canlandıran en genç aktör oldu.

TOM HOLLAND TOPLUMSAL MEDYA HESAPLARINI NEDEN KAPATTI?

BBC’nin haberine nazaran Holland, toplumsal medya hesabından paylaştığı görüntüde, Instagram ve Twitter’ı “aşırı uyarıcı” ve “bunaltıcı” bulduğunu lisana getirdi.

26 yaşındaki İngiliz oyuncu, toplumsal medyada kendisi hakkında yazılanları okuduğunu, yazılanlara kendini kaptırdığını ve bunu akıl sıhhatine çok ziyan verdiğini söyledi.

Holland, “Bu yüzden bir adım atma ve toplumsal medya uygulamasını silme kararı aldım.” sözünü kullandı.

Bir müddettir toplumsal medya hesaplarında etkin olmayan Holland’ın toplumsal medyaya orta verme kararı sevenleri tarafından “akıllıca bir hareket” olarak nitelendirildi.

Holland’ın, Instagram’da 67 milyonu aşkın takipçisi bulunuyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.