Tülin Şahin: Hayatta her şey bir denge

Ünlü model Tülin Şahin ve Portekizli iş insanı Pedro De Noronha’nın kızları Siena Leyla, Kasım 2019’da dünyaya gelmiş; Şahin, doğumdan bir süre sonra da Noronha ile ilişkisini noktalamıştı. Ayrılık sonrası kızını göremediğini iddia eden Pedro de Noronha, mahkemeye başvurarak hak talebi istemişti. Ünlü model, yaşanan bu gelişmelerin ardından kızı ile kendisinin psikolojik ve fiziki şiddete maruz kaldığını açıklayarak Pedro de Noronha hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu.

‘3 MİLYON EURO BORCU VAR’
Tülin Şahin, savcılığa sunduğu dosyada ise kan donduran ifadelere yer vermişti. Şahin, 3 milyon euro borcu olan Noronha’nın kızlarını kaçırarak kendisinden fidye talebinde bulunmak isteyeceğini iddia etmişti:

“Siena’yı odasında uyuturken benim duymadığımı düşünüyordu. Arka odaların birinde ‘Arabayı Bulgaristan veya Yunanistan’a getirdikten sonra gerisi kolay. Ben her şeyi hallettim’ dediğini duydum.”

‘BAKICILARLA İŞBİRLİĞİ YAPTI’
İfadesinde kızını korumak için mücadelesini sürdüreceğini belirten Şahin, evdeki bakıcı N.Y.’nin Pedro de Noronha ile işbirliği yaparak kızını kaçırma operasyonu planladıklarını öne sürmüştü. Bakıcısının eşi H.Y. ile ablası N.T. hakkında tehdit, şantaj, hakaret ve hırsızlık iddiasıyla suç duyurusunda bulunan ünlü model ifadesinde, “N.Y.’nin kocası ve ablası beni arayıp telefonda ‘Gör bak o çocuğa neler yapacağız’ dedi. N.Y.’nin Siena’ya şiddetli davrandığına dair kamera kayıtları var” sözlerine yer vermişti.

Tülin Şahin, Pedro de Noronha’nın aşk yaşadığı Işık Keçeci Aşur’un da olayların içinde olduğunu iddia etmişti. Şahin, Aşur’un mahkemede yalancı şahitlik yaptığını öne sürmüştü. Ayrıca dosyada Pedro’nun Işık Keçeci Aşur’un referansı ile Siena’yı okula yazdırmaya çalıştığına yer verilmişti.

‘DEZENFEKTAN İÇİRMEYE KALKIŞTI’
Tülin Şahin’in Portekizli iş insanı Pedro de Noronha hakkında savcılığa sunduğu dilekçesindeki diğer iddialar ise şöyleydi:

“Geçen sene kızımın doğum günü olan 4 Kasım’da Siena’yı bayıltacak derecede sıktı. Geçtiğimiz haziran ayında ise kızımıza dezenfektan içirmeye çalıştı. Mutfak dolaplarının çocuk kilitlerini özellikle açıp Siena’nın bıçaklarla oynamasını sağladı. Hamileliğimin 4’üncü ayından itibaren benden para istemeye başladı. Avukatıyla usulsüz bir şekilde banka hesaplarıma girip baktı. Eski evliliğinden olan ve Londra’da yaşayan 15 ila 16 yaşlarındaki oğullarına ‘Siena maddi açıdan hepimize bakacak. Merak etmeyin’ dediğini öğrendim.”

SOSYAL MEDYA HESABINDAN AÇIKLAMA
Zor günler geçiren Tülin Şahin, sosyal medya hesabında da yazılı bir açıklama yayınlamıştı:

“Güne hayatımla ilgili beni konuşmak mecburiyetinde bırakan son derece üzücü haberlerle uyandım. Kadına şiddeti konuştuğumuz bu günlerde bu açıklamayı yapmak zorunda olmak bile inanın beni hem çok üzdü , hem de çok mahcup etti. Her kadının yaşayabileceği , ama başına gelmemesini umduğu bir hayal kırıklığının sonucunda Pedro ile olan ilişkimi Haziran ayında bitirme kararı aldım.”

“BENİM İÇİN SON DERECE YIPRATICI OLDU”
“Hamileliğim boyunca ve sonrasında farklı farklı şekillerde duygusal olarak yaralayıcı ağır eleştirilerin ve mükemmeliyetçi bir baskının altında kalmak beni bu karara itti” diyen Şahin, sözlerine şöyle devam etmişti:

“Gerek doğumdan hemen sonra eski fiziğime dönmem için yaptığı baskılar, gerek hamileyken bir tane dondurma yediğim için çıkarttığı şiddetli kavgalar benim için son derece yıpratıcı oldu. Benim önceliğimin mükemmel gözükmekten önce bir anne olmak olduğunu kabul etmedi. Doğumdan sonraki 2. haftamda ‘Çocuğa bakmak ve gece uyanmak senin işin değil’ diyerek eve zorla iki tane bakıcı getirip bana şimdi spor yapmaya ve zayıflamaya dönme vakti olduğunu söyledi. Ben bir çocuğun sahibi değil bir anneyim ve kızımın her şeyi ile ilgilenmek benim en önemli görevim. Baba olmanın sorumluluğunu alıp, hayatı mutlulukla paylaşmak yerine annesi ile birlikte 5 aylık kızımızın bile şişman olduğunu söyledikleri terbiyesizce tartışmalara maruz bıraktı.”

ÖNCELİĞİ KIZI
18 yaşından beri Türkiye ve dünyanın dört bir yanında podyum ve kamera karşısına geçen, ünlü markaların yüzü olan Tülin Şahin, son olarak ‘N Alaçatı Dergisi’ne konuştu. Anne olduktan sonra hayatındaki önceliklerinin ve daha birçok şeyin değiştiğini söyelen Şahin, dünyasının ve öncelliğinin kızı olduğunu anlattı.

Ünlü model, doğum sonrası güzellik sırlarının sorulması üzerine ise; “Doğumdan sonraki süreci ve şu anı en doğal akışında yaşıyorum, yaşamak istiyorum. Tıpkı olması gerektiği gibi. Önceliğim tamamen bana bağlı minik bir bebeğin tüm isteklerine en sağlıklı şekilde yanında olarak cevap verebilmek” cevabını verdi.

“SEVDİĞİM İŞİ YAPMAK ÇOK ÖNEMLİ”
Şahin, “Bir yandan annelik, bir yandan çalışma hayatını nasıl yürütüyorsunuz?” sorusuna ise, şu şekilde yanıt verdi:

“Hayatta her şey bir denge. Organize ve disiplinli çalışırsanız her şeye yetişirsiniz. Tabii sevdiğim işi yapmak da burada çok önemli. Ama şu var ki tam 24 yıldır gerek ülkemde, gerekse tüm dünyada sabah erken kalkıp her işime bir amatörün heyecanı, bir profesyonelin bilgisi ile giderim.”

TÜLİN ŞAHİN’E DAVA AÇTI
Öte yandan Hürriyet gazetesinden Özge Eğrikar’ın haberine göre; kızları yüzünden sürekli karşılıklı davalık olan Pedro de Noronha, Aile Mahkemesi’ne başvurarak Tülin Şahin’in çocuğunu kendisine göstermediği gerekçesiyle altı aya kadar hapis cezasına çarptırılması talebiyle dava açmıştı.

KARAR AÇIKLANDI
İstanbul Aile Mahkemesi’nde görülen davanın karar duruşmasında her iki tarafı da avukatları temsil etmişti. Kararını açıklayan mahkeme, gerekçesini sonradan açıklamak üzere Pedro de Noronha’nın davasını reddetmişti.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.