Atatürk Ankara Cumhuriyet Kulesi’nde 100. Yıla özel muhteşem ışıklandırma

Keçiören Belediyesi, Cumhuriyetin 100. yılı kutlamaları kapsamında ilçedeki ‘Atatürk Cumhuriyet Kulesi’ni, Atatürk ve Türk bayrağı siluetinin yansıtıldığı özel ışıklandırma ile ışıklandırarak muhteşem bir görünüme kavuşturdu. Kulenin bir yanına da, aşağıdan yukarı akan ‘Atatürk Cumhuriyet Kulesi’ yazılı led ışıklandırma yapılarak 197 metre uzunluğundaki devasa kulenin ismi görüntülendi.

Drone ile çekilen görüntüleri büyük beğeni toplayan kule, Cumhuriyetin yüzüncü yılının sembolü olarak 2023 yılı içinde hizmete sunulacak. Bugün ise havanın kararmasıyla birlikte kulenin yanında düzenlenecek havai fişek gösterisi, Keçiören Belediyesi önünde hazırlanan etkinlik alanından izlenecek. Öte yandan Kulenin yanında bulunan Estergon Türk Kültür Merkezi de 100. yıla özel ışıklandırıldı. 

Cumhuriyetin 100. yılı kutlamaları kapsamında Atatürk büstüne çelenk bırakan ve burada bir konuşma yapan Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Cumhuriyet tarihimizin en önemli yapılarından biri olan Atatürk Cumhuriyet Kulemizi inşa ediyoruz. 197 metre uzunluğunda. Bayrama yetiştirelim diye gece gündüz çalıştık ama çok özel işçilik gerektiriyor. 190 metrede montajlar yapılıyor. İnşallah Cumhuriyetimizin 100. yılında bu eserimiz hizmete girecek.” dedi.

100. yıl kutlamaları kapsamında bugün akşam saat 18.00`de Fatih Sultan Mehmet İmam Hatip Lisesi’nden belediye önüne kadar `meşalelerle kortej yürüyüşü’ gerçekleştirip daha sonra `havai fişek gösterisi` düzenleyeceklerini belirten Altınok, Atatürk Cumhuriyet Kulesi’ndeki ışıklandırmanın gece boyunca devam edeceğini de ifade etti.

Altınok, Ankaralıları coşkulu kutlama ve gösterilere davet etti. ​

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx