İsrail’in eski Başbakanı Lapid’den uluslararası medyaya tepki: Hamas’a hizmet ediyor

AA

İsrail’in eski Başbakanı Yair Lapid, ile devam eden çatışmalara ilişkin konuştu.

Lapid, uluslararası medyaya çatışmaların ele alış biçimi konusunda tepki gösterdi.

“Uluslararası medya objektif olursa Hamas’a hizmet eder”

7 Ekim’de başlayan çatışmaların medyadaki yansımalarını eleştiren Lapid, şöyle konuştu:

Uluslararası medya objektif olursa Hamas’a hizmet eder. İki tarafı da gösterirse Hamas’a hizmet eder. Bana göre, medya sadece hikayenin iki tarafını da anlattığını iddia edemez.

Bunu yaparlarsa bu, sadece Hamas’ın tarafından hikayeyi anlatmak olur. Bu, korkakça ve tembelce.

Bununla Filistinliler de dahil olmak üzere kurbanlara bir hakaret olduğuna işaret eden Lapid, ayrıca bunun gazeteciliğin temelde ne olduğuna ilişkin fikre de hakaret teşkil ettiğini dile getirdi.

“İsrail’in eleştirilmesiyle sorunum yok ama…”

Lapid, 31 yıl gazetecilik yaptığını belirterek şu ifadeleri kullandı:

İsrail’in eleştirilmesiyle sorunum yok ama bir tarafın yalan söylediğini, bir tarafın da gerçekleri doğrulamak için her türlü çabayı gösterdiğini bildiğinizde, en azından, yalanlara hiç bitmeyen bir platform sunmamanızı bekleyebiliriz.

İsrail’in Gazze’ye saldırıları 18. gününde artarak devam etti

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları’nın 7 Ekim sabahı “Aksa Tufanı” adıyla kapsamlı saldırı başlatmasının ardından, İsrail’in Gazze’ye saldırıları şiddetlenerek sürüyor.

İsrail uçakları, abluka altındaki Gazze Şeridi’nin Cebaliya, Şeyh Rıdvan, Han Yunus ve Eş-Şati Mülteci kampları ile Beyt Lahiya ve Refah’ta sivillerin evlerini hedef aldı.

Filistin ajansı WAFA’nın sağlık kaynaklarından naklettiği haberde, Han Yunus’taki saldırıda, aralarında çocukların da olduğu en az 23 kişinin öldüğü, 45 kişinin yaralandığı belirtildi. Enkaz altında hala çok sayıda kişi olduğu ve çalışmaların devam ettiği aktarıldı.

Refah kentindeki saldırılarda ise en az 30 Filistinli yaşamını yitirdi.

Cebaliya ve Eş-Şati mülteci kampları ile Beyt Lahiya’daki saldırılarda da çok sayıda ölü ve yaralı olduğu ifade edildi. Cebaliya Beled bölgesinde ise El-İhsan Camisi, saldırılar sonucu tamamen yıkıldı.

Haber Kaynağı: Anadolu Ajansı (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx