Jeffrey Epstein davası: Türkiye’den çocuk mu kaçırıldı?

ABD’de cinsel istismar ve fuhuş ağı kurmak suçlamasıyla tutuklanan ve cezaevinde ölü bulunan Jeffrey Epstein‘in davasına ilişkin kamuoyuna açıklanan dosyalarda “Türkiye” detayı dikkat çekti. İstismara uğrayan kız çocuklarının avukatı Katherine W. Ezell‘in, Jeffrey Epstein’ın özel pilotu Slovakyalı Nadya Marçinko ile gerçekleştirdiği sorgu da belgeler arasında yer aldı.

Epstein’ın istismar faaliyetlerini bilip bilmediği, Bill Clinton’ı tanıyıp tanımadığı ve kız çocukların fuhuşa zorlandığını görüp görmediği sorulan Marçinko, avukatının tavsiyesine uyarak bu soruların tamamında susma hakkını kullandı. 1328 NO’lu dosyanın 407-6, 407-8 ve 407-9 numaralı ek belgelerinde yer alan Nadya Marçinko sorgusunda bir detay göze çarptı.

Sputnik’in aktardığına göre; 13 Nisan 2010 tarihli çapraz sorguda Avukat Katherine W. Ezell, Marçinko’ya şu soruları yöneltti ve Jeffrey Epstein’ın Türkiye dahil olmak üzere birçok ülkeden çocuk kaçırıp kaçırmadığını sordu:

“15 yaşındaki Jane Doe #102 kod adlı mağdur için Jeffrey Epstein ve/veya Ghislaine Maxwell tarafından çeşitli pasaportlar alındığını ve daha sonra Palm Beach, New York, Santa Fe, Los Angeles, San Francisco, St. Louis, Avrupa, Karayipler ve Afrika’ya götürüldüğünü biliyor muydunuz? Bu aynı zamanda Jeffrey Epstein’ın Türkiye’den, Çek Cumhuriyeti’nden (Çekya) ve Asya ülkelerinden çocuk kaçırdığı ve getirdiği anlamına geliyor. Bunun farkında mıydınız? Jean Luc Brunel, uluslararası çocuk ticaretinde Epstein’ın ortağı mı? Jeffrey Epstein’ın, Jane Doe #102 kod adlı mağduru istismar ettikten sonra, soylulara, siyasetçilere, akademisyenlere, iş insanlarına da pazarladığını biliyor muydunuz?”

Nadya Marçinko, bu soruların tamamına cevap vermeyi reddederken, avukatı da hakime itirazlarını sundu.

“12 yaşındaki çocukları gönderen kimdi?”

Avukat Katherine W. Ezell, Jeffrey Epstein’ın uluslararası çocuk ticaretinde ortağı olarak bilinen, model ajansı sahibi Fransız iş insanı Jean Luc Brunel ile ilgili bir başka soru yöneltti:

“Epstein’ın bir doğum günü kutlaması için, bir dostu ona Fransa’dan, tek kelime İngilizce bilmeyen, 12 yaşındaki üç kız çocuğu, istismar etmesi için bir günlüğüne yolladı. Kızlar ertesi gün Fransa’ya döndü. Epstein’a istismar etmesi için küçük kız çocuklarını gönderen arkadaşları kimdi? Jean Luc Brunel bu dostlarından birisi miydi?”

Nadya Marçinko, bu sorulara da yanıt vermedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx